YMN’dan kadın istihdamına destek

YMN Tanker, kadın istihdamına destek vererek kadın personel sayısını artırmaya devam ediyor.

Kadın istihdamına verdiği destekle adından söz ettiren ve bu kategoride ödül alan YMN Tanker, yönetimindeki tankerlerin yanı sıra merkezindeki kadın personel sayısı ile de dikkat çekmeye devam ediyor. 

YMN Tanker yönetiminde bulunan 11 kimyasal tankerde hem makine hem de güverte bölümlerinde çeşitli kademelerde kadın çalışanlar bulunuyor. YMN Tanker merkezinde de cinsiyet eşitliği destekleniyor. 34 kişilik YMN Tanker ofis ekibi 18 kadından oluşuyor.

“Kurum kültürü eşitlikçi bir politika üzerine kurulu”

Türkiye’nin ilk kadın kaptanlarından ve ikinci kadın liman pilotu olan, halen YMN Tanker’de DPA unvanına sahip Seda Fırat, YMN Tanker’in cinsiyet eşitliği politikası hakkında şunları söyledi:

“Denizcilik sektöründe cinsiyet eşitliğinin tesis edilmesi sorumluluğunu üstlenerek kurum kültürünü eşitlikçi bir politika üzerine kuran YMN Tanker, sadece kadınları desteklemekle kalmıyor, sektörümüze uluslararası düzeyde ulaşılması gereken önemli bir değer getiriyor. Politikaları ve uygulamalarıyla kadın istihdamına bu kadar önem veren bir kurumun parçası olmak benim için hem büyük bir şans hem de mutluluk. ”